Představení technologie AEROSEAL®

Technologie AEROSEAL® je unikátní způsob pro dodatečné zatěsnění nainstalovaných vzduchotechnických rozvodů.

Díky této technologii je možno dosáhnout takové těsnosti vzduchotechnického potrubí, jaká byla dříve možná pouze v teoretické rovině, anebo v laboratorních podmínkách. Výsledky jsou měřitelné, okamžitě vyhodnotitelné a garantovatelné se zárukou 10 let.

Nezáleží na tom, zda se jedná o novostavbu nebo zatěsnění VZT rozvodů v rámci rekonstrukce. Technologie AEROSEAL® je aplikovatelná na všech potrubních sítítch a umožňuje dosáhnout požadované těsnosti vzduchotechniky bez ohledu na stav potrubní sítě.

Cesta k patentu systému AEROSEAL® začala v roce 1990 na univerzitě Berkeley v Kalifornii. Do dnešního dne byla technologie AEROSEAL® aplikována na více než 125.000 rozvodech vzduchotechniky po celém světě.

Technologie AEROSEAL - dodatečně těsnění, zatěsňování vzduchotechniky, vzduchotechnického potrubí
Technologie AEROSEAL - dodatečně těsnění, zatěsňování vzduchotechniky, vzduchotechnického potrubí

Jak AEROSEAL® funguje?

Ve vodě rozpustná tmelící směs na bázi polyvinylacetátu se působením tepla a stlačeného vzduchu přemění na aerosol, který se proudem vzduchu vhání do VZT systému. Mikroskopické částečky aerosolu ulpívají na hranách netěsností v celém rozsahu ošetřované potrubní sítě, které zatěsní v řádu minut.

Nestěsnosti jsou postupně zcela vyplněny a po vytvrzení odolávají přetlaku až 2.000 Pa.

PROČ JE AEROSEAL® NOVOU TŘÍDOU TĚSNOSTI?

Vzhledem k tomu, že instalované VZT rozvody bývají zpravidla obtížně přístupné, a s ohledem na celkovou netěsnost systému skládající se z mnoha špatně pozorovatelných jednotlivých úniků, je konvenční dodatečné ruční přetěsňování potrubí velmi neefektivní a často v podstatě nemožné. V této spojitosti je prakticky témeř nemožné v rámci běžné instalace 4HR potrubí dosáhnout třídy těsnosti C nebo D.

Použitím technologie AEROSEAL® lze garantovat třídu těsnosti D na nových, i stávajících rozvodech, a to jak kruhových, tak zejména čtyřhranných. Částečky aerosolu putují vzduchem k místům netěsností, kde se zachytávají na hranách, nalepují se na sebe a vytvářejí spojitou vrstvu tmelu, který vyplní i tu nejmenší netěsnost. Díky této technologii lze dosáhnout takové těsnosti potrubí, jaká byla dříve vyhrazena pouze pro svařované potrubí.

Tato unikátní technologie umožňuje dosáhnout dokonce vyšší těsnosti, než je aktuálně třída těsnosti D definována ČSN EN 1507, ČSN EN 12237, ČSN EN 12599, Eurovent nebo DW144 TM1.
 

Fotografie průběhu zatěsnění otvoru o velikosti 3x80 mm v časovém úseku cca 7 minut.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace