BD BOTANICA, PRAHA, zatěsnění vzduchotechniky

Zatěsnění stoupacího potrubí gastroprovozu v BD Botanica zkvalitnilo bydení všem nájemníkům.

V přízemí nově vystavěného bytového komplexu BD Botanica v Praze se nachází gastroprovoz asijské kuchyně. Odvětrání provozu kuchyně je řešeno odvodem vzduchu zpět do rekuperační jednotky umístěné v podzemním podlaží, který je po rekuperaci dále odváděn společnou instalační šachtou nad střechu objektu.

Vzhledem k zásadním netěsnostem vzduchovodů docházelo k únikům odpadního vzduchu do instalační šachty a odtud pak dále do bytových i společných prostor v celém objektu. S ohledem na nepřístupnost
zazděné instalační šachty a dimenzí potrubí nebylo možné vzduchovod dodatečně ručně přetmelit.

Díky technologii AEROSEAL® se podařilo vzduchovod zatěsnit téměř na třídu těsnosti D, což je 10ti násobně vyšší těsnost, než byla původně definovaná projektovaná hodnota (třída těsnosti B)

Lokace BD Botanica, Praha
Datum 05/2019
Celkový únik před aplikací 95 l/s
Celkový únik po aplikaci 6,5 l/s
Snížení úniku vzduchu 95%


Výsledek

Po aplikaci technologie AEROSEAL® byl gastroprovoz řádně zkolaudován a uveden do běžného provozu. Bylo dosaženo naprosté eliminace šíření pachů unikajících ze stoupacího potrubí a bylo dosaženo bezproblémového komfortu bydlení v bytovém komplexu vysokého standardu.

 

Další referenční realizace zatěsnění vzduchotechniky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace